Saint Nazaire - Gijon
Lautat maahan Espanja
Saint Nazaire - Gijon
Lautat maahan Espanja
Saint Nazaire Gijon lauttareitti ei tällä hetkellä kulje. Saint Nazaire Gijon purjehduksen kesto ja tiheys voivat vaihdella kausittain. Katso vaihtoehtoisia reittejä Deal Finderista ja vertaa hintoja, aikoja ja aikatauluja.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
Saint-Nazairen kaupunki sijaitsee Loire-Atlantiquen alueella Länsi-Ranskassa. Kaupunki ja sen satama sijaitsevat Loire-joen suiston oikealla rannalla. Joki laskee Atlantin valtamereen ja sillä on pitkä historia laivanrakennuksen ja kalastuksen parissa. Saint-Nazaire sijaitsee myös etelään "La Brierestä", joka on toiseksi suurin suo Ranskassa. Kaupungin omaisuus vahvasti sidoksissa satamaan, joka on ranskalaisten tuotteiden viennin keskus. Kaupunki on myös koti Airbusin kokoonpanotehtaalle, jossa koneen rungon osat on varustettu. Kaupunkiin matkaavat voivat olla yllättyneitä kuullessaan, että se on erittäin vihreä kaupunki, jossa on monia julkisia puistoja ja puutarhoja ja lähes 2500 hehtaaria maatalousmaata. St Nazairen rannikolla on ihania rantoja. Kävele vanhaa tullimiehen polkua, mikä vuorattu Välimeren kasvistolla, Les Jaunaisiin. Resort St-Marc-sur-Mer on paikka, missä kuvattiin herra Hulot lomailee vuonna 1951.
Satamasta pääsee lautalla Gijoniin 15 tunnissa.
Espanjan itsehallintoalueella Asturiaksessa sijaitseva Gijon on kaupunki, joka sijaitsee Biskajanlahdella noin 20 km pohjoiseen Oviedosta. Kaupungissa on monia asioita joita tehdä ja nähdä, mukaanlukien museo Asturian Ihmiset, Roman Terms museo Campo Valdes, Nikanorin Pinole museo ja Atlantin kasvitieteellinen puutarha. Museo Asturian People on ulkoilma-taiteen tila, joka sisältää Asturian suosittuja taideinstallaatioita, isoja etnografisia kohteita, ja kolme rakennusta: Casa de los González de la Vega ja kansainvälinen Bagpipe museo, joka sisältää kokoelman perinteisiä Asturian musiikillisia välineitä; Casa de los Valdes joka on väliaikainen näyttelytila ja Asturian Pavilion vuoden 1992 maailmannäyttelystä Sevillassa joka asennettiin museoon vuonna 1994.
Lauttaliikenne kaupungin satamasta kulkee Nantesiin (Saint Nazairen) ylitysajalla noin 15 tuntia. Lautta kulkee myös Pooleen Englannin etelärannikolla ylitysajalla noin 25 tuntia.