Makarska – Dubrovnik
Lautat maahan Kroatia
Makarska – Dubrovnik
Lautat maahan Kroatia
Kroatia ja Kroatia yhdistyvät reitillä Makarska Dubrovnik. Tällä hetkellä väliä liikennöi vain yksi lauttayhtiö: Krilo Kapetan Luka. Reittiä kuljetaan jopa 7 kertaa viikko ja matka-aika on nopeimmillaan 3 tuntia 40 minuuttia.
Makarska Dubrovnik matka-ajat ja lähtöjen määrä saattavat vaihdella sesongin mukaan, joten ajantasaisinta tietoa saadaksesi suosittelemme tekemään hintahaun.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
Dubrovnikin satama sijaitsee aivan Kroatian eteläkärjessä Adrianmeren rannalla ja sitä naapuroi Montenegro sekä Bosnia ja Herzegovina. Terminaali sijaitsee Gružin kaupungissa noin 3 km päässä vanhastakaupungista. Dubrovnikin laivapalvelut yhdistävät Kroatian rannikkokaupungit Italian satamiin. Erinomaisen sijantinsa ansiosta Andrianmeren sinisen meren äärellä, Dubrovnik on yksi maailman loistokkaista kaupungeista ja erittäin suosittu turistikohde.