Motril - Tanger Med
Lautat maahan Marokko
Motril - Tanger Med
Lautat maahan Marokko
Espanja ja Marokko yhdistyvät reitillä Motril Tanger Med. Tällä hetkellä väliä liikennöi vain yksi lauttayhtiö: Balearia. Reittiä kuljetaan jopa 4 kertaa viikko ja matka-aika on nopeimmillaan 7 tuntia 30 minuuttia.
Motril Tanger Med matka-ajat ja lähtöjen määrä saattavat vaihdella sesongin mukaan, joten ajantasaisinta tietoa saadaksesi suosittelemme tekemään hintahaun.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
Espanjalainen Motrilin kaupunki sijaitsee Välimeren rannalla Granadan maakunnassa. Perinteet ja nykyaika elävät Motrilissa sopusoinnussa ja sen asukkaiden vieraanvaraisuus saa matkailijat tuntemaan olonsa heti kotoisaksi tässä yli 320 aurinkoisen päivän kaupungissa.
Tanger-Medin kansainvälinen satama sijaitsee Marokossa noin 40 kilometriä itään Tangerista. Lauttojen siirtyminen Tangerin kaupungista Tanger-Mediin alkoi vuoden 2010 puolessa välissä. Tanger-Medin satama sijaitsee Välimeren ja Atlantin kohtauspaikassa ja siitä on tulossa yksi Välimeren suosituimmista satamista.