Panarea - Filicudi
Lautat maahan Eoliset saaret
Panarea - Filicudi
Lautat maahan Eoliset saaret
Eoliset saaret ja Eoliset saaret yhdistyvät reitillä Panarea Filicudi. Tällä hetkellä väliä liikennöi vain yksi lauttayhtiö: Siremar. Reittiä kuljetaan jopa 2 kertaa viikko ja matka-aika on nopeimmillaan 1 tunti 45 minuuttia.
Panarea Filicudi matka-ajat ja lähtöjen määrä saattavat vaihdella sesongin mukaan, joten ajantasaisinta tietoa saadaksesi suosittelemme tekemään hintahaun.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
Panarea on osa Sisilian vulkaanista Liparin saariketjua. Saarella asuu nykyään noin 280 ympärivuotista asukasta, mutta kesäisin turistien tulva kasvattaa väkilukua dramaattisesti. Viime vuosina saari on tullut tunnetuksi julkkisvierailijoistaan. Tietön Panarea on täysin autoton ja vuonna 2000 se julistettiin Unescon maailmanperintökohteeksi.