San Nicola – Rodi Garganico
Lautat maahan Italia
San Nicola – Rodi Garganico
Lautat maahan Italia
Navi Tremiti liikennöi lauttoja San Nicola ja Rodi Garganico välillä. Aikataulut muuttuvat kausittain, käytä Deal Finderia saadaksesi live-hinnat ja saatavuuden San Nicola Rodi Garganico lautat.
San Nicola Rodi Garganico lautat lähtevät tyypillisesti 16:35.
San Nicola Rodi Garganico lauttamatka voi kestää noin 1 tunti 15 minuutit. Purjehdusaika voi vaihdella eri lauttaoperaattoreiden välillä, ja sääolosuhteet voivat vaikuttaa siihen.
Täällä on 6 viikoittaisia purjehduksia San Nicola ja Rodi Garganico välillä, joita Navi Tremiti tarjoaa. Aikataulut voivat muuttua kausittain.
Keskihinta on yleensä 37€*. Halvin San Nicola Rodi Garganico lauttojen hinnat alkavat 37€*. Keskimääräinen hinta jalkaisin matkustavalle on 37€*.
Hinnat riippuvat matkustajien määrästä, ajoneuvotyypistä, reitistä ja lähtöajoista. Hinnat perustuvat viimeisten 30 päivän hakuihin eivätkä sisällä palvelumaksuja, viimeksi päivitetty kesäkuu 25.
Välimatka San Nicola Rodi Garganico on noin 47,5 kilometriä tai 25,6 merimailia.
Ei, lauttaoperaattorit eivät tällä hetkellä salli autojen kulkua San Nicola ja Rodi Garganico välisillä purjehduksilla.
Kyllä, jalkamatkustajat voivat matkustaa yhtiöillä Navi Tremiti San Nicola Rodi Garganico.
Lemmikkejä ei tällä hetkellä sallita matkoilla San Nicola Rodi Garganico.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
San Nicolas on saari Isole Tremitin saaristossa Adrianmerellä, pohjoiseen Garganon niemimaalta. Saaristossa on 5 saarta: San Domino, St. Nicholas, Cretaccio, Capraia ja Pianosa, ja kollektiivisesti saaret muodostavat kunnan Italian maakunnassa Foggiassa ja ne ovat osa Gargano National Parkia. Asutusta saarella oli jo rautakauden lopulla (400–300 eKr). Tremitin saaret ovat toimineet vankeuspaikkana antiikin ajan jälkeen. Rooman keisari Augustus lähetti tyttärentyttärensä Julia nuoremman sinne, jossa hän kuoli 20 vuoden jälkeen. Keskiajalla saaristossa hallitsi Abbey of Santa Maria Mare ("Pyhä Maria on the Sea") San Nicolan saarella, joka ilmeisesti perustettiin täällä 800–luvulla Montecassinon benediktiiniläismunkkien toimesta. Suurin osa väestöstä asuu San Nicolassa, ja paikalla on luostari, jonne munkki nimeltä Nicolò haudattiin. Legenda on se, että joka kerta, kun joku yritti siirtää hänen ruumiinsa pois saarelta, puhkesi väkivaltainen myrsky mikä esti navigoinnin.