Thirasia - Sikinos
Lautat maahan Kykladit
Thirasia - Sikinos
Lautat maahan Kykladit
Kykladit ja Kykladit yhdistyvät reitillä Thirasia Sikinos. Tällä hetkellä väliä liikennöi vain yksi lauttayhtiö: SAOS Ferries. Reittiä kuljetaan jopa 2 kertaa viikko ja matka-aika on nopeimmillaan 2 tuntia 15 minuuttia.
Thirasia Sikinos matka-ajat ja lähtöjen määrä saattavat vaihdella sesongin mukaan, joten ajantasaisinta tietoa saadaksesi suosittelemme tekemään hintahaun.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
Sikinos on saari Kreikan Kykladeilla puolimatkassa Ioksen ja Folegandroksen välissä. Antiikin Kreikassa se tunnettiin Oinoena (viinin saarena). Hiljaisena ja suhteessa vähemmän kehittyneenä se eroaa läheisistä saarista, kuten Ioksesta. Massaturismi ei ole vielä saavuttanut Sikinosta, ja vaikka saarelaiset puhuvat vain vähän englantia, ovat he ystävällisiä ja tekevät parhaansa saadakseen matkailijat tuntemaan olonsa tervetulleeksi.