Tanegashima - Yakushima lautat
Tanegashima - Yakushima lautat
Lauttareittejä on 2. Lautat reitiltä Nishinoomote kohteeseen Miyanoura ja Nishinoomote kohteeseen Anbo ovat suosittuja lauttamatkoja reitiltä Tanegashima kohteeseen Yakushima. Laivavuorojen tiheys voi muuttua vuoden mittaan, ja usein vuorot lisääntyvät huippusesongin aikana.
Lautat Tanegashima ja Yakushima välillä kulkevat noin 12 kertaa viikossa, ja niitä tarjoavat Tane Yaku Jetfoil.
Tanegashima ja Yakushima välisen lauttamatkan kesto vaihtelee välillä 50 minuutit ja 55 minuutit riippuen lauttareitistä, operaattorista ja aluksesta.
Nopein lautta Tanegashima ja Yakushima välillä on 50 minuutit reitillä Nishinoomote - Anbo ferry ja Tane Yaku Jetfoil.
Ei, tällä hetkellä et voi matkustaa autolautalla Tanegashima ja Yakushima välillä.
Etäisyys Tanegashima ja Yakushima välillä on 48km ja 26 meripeninkulmaa.
Tanegashima ja Yakushima välisen lauttamatkan hinnat voivat vaihdella reitin, liikenteenharjoittajan, vuodenaikojen, ajoneuvotyypin ja sen mukaan, matkustatko suurnopeuslautalla vai tavanomaisella lautalla.
Lautta Nishinoomote to Miyanoura ferry liikennöi noin 0 kertaa viikossa, ja sen ylitysaika on .
Nishinoomote to Anbo ferry lautat liikennöivät noin 0 kertaa viikossa ja niiden liikennöintiaika on .
Parhaiden lauttatarjousten saamiseksi suosittelemme varaamaan etukäteen, jotta saat halvimmat hinnat ja saatavuuden. Vieraile erikoistarjoussivullamme ja hyödynnä kaikki uusimmat lautta-alennukset.
Varaa ja vertaa Tanegashima Yakushima lauttalippuja, operaattoreita, aikatauluja ja hintoja Deal Finderin avulla.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.