Asinara - Porto Torres
Lautat maahan Sardinia
Asinara - Porto Torres
Lautat maahan Sardinia

Delcomar liikennöi lauttoja Asinara ja Porto Torres välillä. Asinara Porto Torres lautat maksavat välillä 12€ ja 72€, riippuen lipun yksityiskohdista. Hinnat eivät sisällä palvelumaksuja. Aikataulut muuttuvat kausittain, käytä Deal Finderia saadaksesi live-hinnat ja saatavuuden Asinara Porto Torres lautat.
Aikaisin lautta Asinara Porto Torres lähtee tavallisesti Asinara aikaan 09:45.
Asinara Porto Torres lauttamatka voi kestää noin 1 tunti 15 minuutit. Purjehdusaika voi vaihdella eri lauttaoperaattoreiden välillä, ja sääolosuhteet voivat vaikuttaa siihen.
Täällä on 15 viikoittaisia purjehduksia Asinara ja Porto Torres välillä, joita Delcomar tarjoaa. Aikataulut voivat muuttua kausittain.
Asinara Porto Torres lauttojen hinnat vaihtelevat yleensä 12€* ja 72€* välillä. Keskihinta on yleensä 36€*. Halvin Asinara Porto Torres lauttojen hinnat alkavat 12€*. Keskimääräinen hinta jalkaisin matkustavalle on 36€*.
Hinnat riippuvat matkustajien määrästä, ajoneuvotyypistä, reitistä ja lähtöajoista. Hinnat perustuvat viimeisten 30 päivän hakuihin eivätkä sisällä palvelumaksuja, viimeksi päivitetty syyskuu 26.
Välimatka Asinara Porto Torres on noin 27,0 kilometriä tai 14,6 merimailia.
Kyllä, Delcomar-lautat sallivat autojen kulun lauttoihin Asinara ja Porto Torres välillä. Käytä Deal Finderia saadaksesi live-hinnat autolautoille Asinara ja Porto Torres välillä.
Kyllä, jalkamatkustajat voivat matkustaa yhtiöillä Delcomar Asinara Porto Torres.
Lemmikkejä ei tällä hetkellä sallita matkoilla Asinara Porto Torres.
Enemmän reittejä kuin kenelläkään muulla.
Vertaile hintoja, aikoja ja reittejä yhdessä paikassa.
Muuta suunnitelmia helposti flexi-lipuilla.
Varaa e-lippuja ja hallitse matkoja sovelluksessa.
Ajantasainen alusten seuranta ja reaaliaikaiset päivitykset.
Huippuluokan asiakastuki, kun sitä tarvitset.
| Asinara - Porto Torres Yhteenveto lauttareitistä | ||
|---|---|---|
| Lähtö Kohde | Sardinia | |
| Kohde | Sardinia | |
| Toimijoiden lukumäärä | 1 | |
| Lauttaoperaattorit | Delcomar | |
| Keskimääräinen hinta | 36€ | |
| Keskimääräiset päivittäiset purjehdukset | 2 | |
| Keskimääräiset viikoittaiset purjehdukset | 15 | |
| Purjehduksen keskimääräinen kesto | 1 t 15 m | |
| Nopein purjehduksen kesto | 1 t 15 m | |
| Ensimmäinen lautta | 09:45 | |
| Viimeinen lautta | 18:00 | |
| Etäisyys | 15 Meripeninkulmia | |
* Hinnat voivat muuttua, hinnoittelu on otettu viimeisen 30 päivän ajalta, viimeksi päivitetty. 1 syyskuuta 2026.
Porto Torres on kaupunki Pohjois-Sardinian Sassarissa. Kaupunki sijaitsee Asinaran lahden rannikolla noin 20 kilometriä Sassarista luoteeseen. Vilkas satama sijaitsee Mannu-joen suun oikealla laidalla. Joukko roomalaisia perusti Porto Torresin ensimmäisellä vuosisadalla eaa., jolloin se sai nimen Turris Libisonys. Kylä kasvoi nopeasti tärkeäksi kaupan keskukseksi ja erityisesti Ostiaan matkaavien tavaroiden satamaksi. Myöhemmin Flaviusten vallan aikana siitä tuli roomalainen municipium. Kaupungilla oli kylpylöitä, akvedukti, temppeleitä, basilikoja sekä upeita huviloita ja konsulitiet yhdistivät sen Sardinian muihin asutuskeskuksiin.